KOSMETIKOS GAMYBOS PRINCIPAI
Nors metinis saulės kiekis Lietuvoje nedidelis, vietiniai augalai per kartų kartas prisitaikė prie esamų sąlygų ir sugeba sukaupti nemažą kiekį veikliųjų medžiagų, gliukozės, aliejų ir ląstelienos. Bičių suneštos gėrybės taip pat pasižymi koncentruotumu. Ir galiausiai mūsų kūnai per kartų kartas taip pat prisitaikė paimti iš šių gėrybių daugiausia naudos. Lieka vienintelė užduotis – netrukdyti tai įsisavinti. Žinant, kad perdirbant visos natūralios žaliavos praranda didžiąją dalį savo savybių, laikomasi principo kiek galima mažiau keisti žaliavas. Tai pasiekiama gamybos procese naudojant tradicinę receptūrą ir taikant itin žemas apdirbimo temperatūras.
Bitynas KUPA augalų ir bičių produktų gaminiuose nenaudoja jokių papildomų dažų, kvapiklių, konservantų, parabenų, lakų, antioksidantų ir sintetinių vitaminų.
LIETUVIŠKOS TRADICIJOS TĄSA
Tai, ką dabar vadiname kosmetika, mūsų krašte buvo žinoma nuo seniausių laikų. Tepalai, mišiniai, ištraukos, kremai ir kiti gaminiai buvo įprasti, bet kuriuose namuose. Skirtumas nuo šiuolaikinės kosmetikos yra tas, kad tada medžiagos buvo visiškai natūralios, be papildomų priemaišų. Gaminiai nebuvo dažomi, nebent jų sudedamos dalys natūraliai turėjo dažančiųjų medžiagų. Nebuvo nenatūralių konservantų - tik druska, spiritas arba… krienas. Antioksidantai irgi buvo tik natūralūs – pavyzdžiui aliejuje esantis vitaminas E.
Būtent tokią natūralios sudėties
tradicinę kosmetiką gamina bitynas KUPA. Didžiąją dalį savo
gaminių receptų KUPOS bitininkai tiesiogiai paveldėjo iš savo
tėvų ir senelių. Laikantis tradicinės receptūros, gaminiuose odai
nenaudojami jokie šiuolaikinės chemijos pramonės patobulinimai.